SieStar: slimme oplossing bij netcongestie

De C10 (10 ft container) van SieStar heeft een energieopslagcapaciteit van 215 tot 645 kWh.
SieStar uit Terneuzen levert en ontwikkelt modulaire opslagsystemen: de innovatieve Modulaire Batterij Energie Opslag biedt uitkomst bij netcongestie. Het is uitgerust met een slim Energie Management Systeem (EMS) en LFP-batterij module.
De modulaire batterijen van SieStar zijn schaalbaar naar gelang de energiebehoefte. De C10 (10 ft container) heeft een energieopslagcapaciteit van 215 tot 645 kWh. Daarnaast voorziet SieStar in een Tower configuratie (54 tot 197 kWh) en C20 (20 ft container, tot 1935 kWh).
Toepassingen
SieStar, met roots in de industrie, is flexibel en biedt 24 uurs service; belangrijk uit het oogpunt van bedrijfszekerheid. Er zijn tal van toepassingsmogelijkheden, zoals in de landbouw, transport & logistiek, haven & industrie en MKB. Momenteel zijn er al, tot volle tevredenheid van de klanten, diverse C10 units in bedrijf in Zuidwest-Nederland.
Peak Shaving
De elektrificatie van bedrijfsprocessen (laden van voertuigen en machines, inzet van warmtepompen, e. d.) kan op bepaalde tijdstippen leiden tot overschrijding van het Gecontracteerd Transport Vermogen (GTV). Het is riskant om boven het GTV uit te komen, wat kan leiden tot boetes. Dit wordt voorkomen met een SieStar batterij als Peak Shaver.
Energie-buffer
Bij invoeding op het net kan de toegestane terug-levercapaciteit worden overschreden. Optimalisatie van zelf opgewekte hernieuwbare energie, kosten drukken en operationele uitdagingen minimaliseren is mogelijk met de SieStar modus Load Shifting. Eén of meerdere SieStar batterij-energieopslagsystemen creëren een energie buffer die op een later tijdstip wordt ingezet voor het gedeeltelijk of geheel voeden van bedrijfsprocessen. SieStar biedt de flexibiliteit om meerdere modi te combineren, inclusief handelen op de energiemarkt en laden tijdens daluren.
SieStar biedt veel toegevoegde waarde
- Eigen kennis en technologie: Het SieStar Batterij en Energie Management Systeem (EMS) – een eigen ontwikkeling – met industriële Siemens technologie.
- 24/7 service: SieStar heeft een geroutineerd serviceteam, dat remote en op locatie 24/7 service en onderhoud biedt.
- Eigen ontwikkeling en productie: ontwikkelen, produceren en beheren van batterijopslagsystemen van hoge kwaliteit in Nederland, met veel aandacht voor brandveiligheid.
- Directe aansturing op de onbalansmarkt: het SieStar Batterij opslagsysteem kan direct worden aangestuurd op de onbalansmarkt, zonder extra stuurkasten en bijhorende abonnementskosten.
- Sterke integratiecapaciteit: optimaal integreren van de SieStar Batterij systemen in de energieomgeving binnen het bedrijf van de klant, op basis van veel kennis en ervaring.
Of het nu gaat om datacommunicatie met verbruiksmeters, zonnepanelenomvormers, laadpalen of de koppelingen met thermische buffers zoals zwembaden en koelcellen: de ervaren medewerkers van SieStar realiseren dit snel en efficiënt.
www.siestar.nl

Martin Moelijker (links) en Erwin Van Assel staan aan het roer van SieStar.